nicolejuarez022010
nicolejuarez022010 nicolejuarez022010
  • 05-01-2022
  • Mathematics
contestada

4. If you can buy 3 items for $6.00, how much will it cost for 10 items?​

Respuesta :

bxndbdkdvdb528
bxndbdkdvdb528 bxndbdkdvdb528
  • 05-01-2022
For this answer it will be 5 because 2 4 6 8 10
Answer Link

Otras preguntas

The slope of the line whose equation is 2x + 5y + 1 = 0 is0-2750-1/5O5/2
List FIVE challenges James Cook faced on his drive north.
9x-12=5x-4 pls help
Answer questions: 1.1 x-intercepts y-intercept and vertical asymptotes Then 1.2 the domain and range 1.3 other asymptote and the end behavior
oranges cost $3.42 for 9 pounds at this rate how much would 12 pounds cost ?
QUICK ILL GIVE BRAINLIESTA student simplified (cube root of 64 − 16 ÷ 2)(2 − 4)2 using the following steps:(cube root of 64 − 16 ÷ 2)(2 − 4)2Step 1: (4 − 16 ÷ 2
public schools are free schools supported by_________?
Evelyn has $638.54 in her checking account. She must maintain a $500 balance to avoid a fee. She wrote a check for $159.50 today. Write and solve an inequality
. Find all the roots of this equation x 3 – 3x 2 + 4x – 12 = 0.
List FIVE challenges James Cook faced on his drive north.