KazimT722111 KazimT722111
  • 01-11-2022
  • Mathematics
contestada

oranges cost $3.42 for 9 pounds at this rate how much would 12 pounds cost ?

Respuesta :

KenziU698678 KenziU698678
  • 01-11-2022

9 pounds of oranges cost $3.42 . At this rate the amount 12 pounds will cost will be greater than 9 pounds.

Answer Link

Otras preguntas

Facts about the Hurricane Katrina
Derek’s favorite clothing store is having their annual fall sale. All clothing is 25 percent off. A shirt he really likes has an original price of $28. Derek ha
From 1818 to 1846, the United States and Great Britain administered the territory in Oregon together. This was a compromise until both countries could agree on
Round to the nearest cent
word: diverge .. what are the stems of this word and some synonyms?
If there is a 10% chance of sun tomorrow and a 20% chance of wind and no sun, what is the probability that it is windy, given that it is not sunny? Round your a
is 11/20 greater than a half
What is the point of intersection of two sides of a polygon called?
Scientists hypothesize plants evolve directly from A cellulose B fungi C bacteria D green algea
does 72 inches=3 yards yes or no