AriannaBunnyB
AriannaBunnyB
04-04-2018
Mathematics
contestada
Help with 44 please and show work
Respuesta :
Аноним
Аноним
04-04-2018
The total cost for tomatoes is $32; 8 * 4 =32. The amount of onions is 3 pounds; 6 / 2 =3. Unit rate for peppers is $3 for 1; 15 / 5 = 3.
Answer Link
VER TODAS LAS RESPUESTAS ( 46+ )
Otras preguntas
9,835/63 what is the answer and what is the remainder
what do you do when you feel burned out? Any self care that you do try to create?
What impact did the treaty of Paris have on the North America colonies
Water flows through a pipe at a rate of 7 liters every 9 days. Express this rate of flow in gallons per week. Round your answer to the nearest hundredth.
The amplitude of a mechanical wave shows _____. A. how fast the wave is moving B. how many waves pass a given point in one second C. how many seconds it takes a
this is for medical detectives
y = -x + 3 2y + 2x = 4
Gavin was thinking of a number. Gavin subtracts 10 from it and gets an answer of 2.7. What was the original number?
A study investigated about 3000 meals ordered from Chipotle restaurants using the online site Grubhub. Researchers calculated the sodium content (in milligrams
how much is 409,000x509,000