AriannaBunnyB
AriannaBunnyB AriannaBunnyB
  • 04-04-2018
  • Mathematics
contestada

Help with 44 please and show work

Help with 44 please and show work class=

Respuesta :

Аноним Аноним
  • 04-04-2018
The total cost for tomatoes is $32; 8 * 4 =32. The amount of onions is 3 pounds; 6 / 2 =3. Unit rate for peppers is $3 for 1; 15 / 5 = 3.
Answer Link

Otras preguntas

9,835/63 what is the answer and what is the remainder
what do you do when you feel burned out? Any self care that you do try to create?​
What impact did the treaty of Paris have on the North America colonies
Water flows through a pipe at a rate of 7 liters every 9 days. Express this rate of flow in gallons per week. Round your answer to the nearest hundredth.
The amplitude of a mechanical wave shows _____. A. how fast the wave is moving B. how many waves pass a given point in one second C. how many seconds it takes a
this is for medical detectives
y = -x + 3 2y + 2x = 4
Gavin was thinking of a number. Gavin subtracts 10 from it and gets an answer of 2.7. What was the original number?
A study investigated about 3000 meals ordered from Chipotle restaurants using the online site Grubhub. Researchers calculated the sodium content (in milligrams
how much is 409,000x509,000