aashay2329p52u8c aashay2329p52u8c
  • 04-03-2018
  • Mathematics
contestada

victor bought 15.6 pounds of paintballs.All together the balls cost 35.99 . About how much did the paintballs cost per pound

Respuesta :

Аноним Аноним
  • 04-03-2018
35.99÷15.6=2.30705128205
rounded to $2.30 per pound

Answer Link

Otras preguntas

How do I answer numbers 1 through 5
compound interest 1750×.02 ×12
what travels through a food chain or web ?
How does a stormwater runoff system store water?
Which statement about types of migration is correct? A. Forced migration occurs in both internal and international migration. B. International migration is
The purpose of photosynthesis is to produce usable chemical energy or glucose from solar energy. If the formula for glucose is c6h12o6, how many atoms of hydrog
what properties should we use to solve -5 + (5 + 3)?
in which type of essay would you expect to find the following passage?Both mermaids and centaurs are mythological creatures that are half-human and half-animal.
How are the independent and dependent variables in an experiment related
can somebody plz help me