cair3325 cair3325
  • 02-03-2018
  • Mathematics
contestada

If you buy 3 packs of pop for $12 how much should you sell each pop for

Respuesta :

dannielle
dannielle dannielle
  • 02-03-2018
12$:3 =4 $ cost each pack
Answer Link

Otras preguntas

i) Find the first 4 terms in the expansion of [tex](2 + x ^{2})^{6}[/tex] in ascending powers of x. ii) Find the term independent of x in the expansion of[tex](
Is an electron cloud bigger than an atom?
How do trade agreements of international organizations affect trade? by incentivizing the development of trade policies by eliminating tariffs and taxes on impo
which trig ratio determine which trig ratio to use to solve for x
One of the acute angles in a right triangle measures 62°. What is the measure of the other acute angle in the triangle?
An equilateral triangle has an area of 50 units 2. What is the length of each side?
What is the equation of a circle with center (−8, 3) and radius 8? (x + 8)2 + (y − 3)2 = 64 (x − 8)2 + (y + 3)2 = 64 (x − 8)2 + (y + 3)2 = 8 (x + 8)2 + (y − 3)2
what does partisan demographic mean?
Mrs. Bradford, a tailor, received 25 meters of fabric as a gift. She used 3 meters of fabric to make herself a long skirt. She plans to turn the rest of the fab
state the name of the following computer components​