kimyongtits
kimyongtits
01-03-2018
Mathematics
contestada
dividing fractions (pt. 2)
Respuesta :
musiclover10045
musiclover10045
01-03-2018
A) 2/3 / 1/4 = 2/3 x 4/1 = 8/3 =
2 and 2/3
b) 7 / 2/3 = 7/1 x 3/2 = 21/2 =
10 and 1/2
Answer Link
flowerlyfiona
flowerlyfiona
01-03-2018
1. 0.167
2. 1.16666666667
Answer Link
VER TODAS LAS RESPUESTAS ( 53+ )
Otras preguntas
Variable Costing Norwood Company has the following information for September: Sales $380,000 Variable cost of goods sold $182,400 Fixed manufacturing costs
Provide your own example of an action/reaction relationship
What is the mass of 1.63x10^21
What store has the best deal? Write in minutes. Store A: $25 for a 45 minute lesson. Store B: $30 for a 1 hour lesson. Store C: $45 for a 1.5 hour lesson. Store
Subjunctive- 2 stem conjugations- Conjugate the following into the present subjunctive tense 1. (prendre) tu Your answer 2. (voir) Papa Your answer 3. (boire) t
When a firm operates at an output level of 9,000 units, the per-unit cost is $5. When the production is between 10,000-12,000 units, the per-unit cost is $4. At
If a cone has a volume of 113.04 cubic meters and a radius of 3 meters, what is the height of the cone? (Use 3.14 for π.) 4 meters 8 meters 12 meters 16 meters
Now you will write the opening paragraph of your letter. Your opening should greet the reader, appeal to the emotion you want the reader to feel, and explain wh
i drive a Ford Escape that can hold 13 gallons of gas. If I can drive 145.2 miles on 6 gallons of gas, how far can I drive on a full tank of gas? *
Which describes the narrator's perspective in Shania's Diary? A. third-person omniscient point of view B. third-person limited point of view C. first-person poi