hamaadsha
hamaadsha hamaadsha
  • 04-02-2018
  • Mathematics
contestada

Ethan pays 52.80 for some more f the boxes work out the number of boxes he buys 1 box 2.40 2 4.80 and 5 12 10 24

Respuesta :

sqdancefan
sqdancefan sqdancefan
  • 08-02-2018
The pricing of the boxes seems to be consistently 2.40 per box. Ethan's cost is
.. 52.80 = 2.40 * (# of boxes)
.. 52.80/2.40 = (# of boxes)
.. 22 = # of boxes

Ethan has bought 22 boxes for 52.80.
Answer Link

Otras preguntas

Simplify/Condense the attached problem. Thanks!
Prisms are polyhedra with two parallel, congruent ______ called bases.
Justin bought 40 packs of baseball cards for a discounted price of $64. if he sells 10 packs of baseball cards to a friend at cost, how much should he charge?
Select all sets that contain the number 0.484848.
During the breakstroke competitions of a recent Olympics, Nelson Diebel swam 100 meters in 62 seconds, and Mike Bowerman swan 200 meters in 130 seconds. Who swa
Third party politicians do not have any significant impact on federal level elections
PLEASE ANSWER ⬇At the end of the French and indian War, the french had more land in the colonies than the British A.) true B.) false
A child has about 7 pints of blood. use dimensional analysis to convert this quantity to ml. use 0.0021 pints = 1 ml. round your answer to the nearest tenth
water is composed of two atoms of ____ and one of oxygen. question 2 options: carbon silicon nitrogen hydrogen
Many countries hold festivals to honor their founders. What is the simple subject?