parisowl5507 parisowl5507
  • 03-02-2018
  • Mathematics
contestada

A small box of raspberries costs $2. a large box of raspberries costs $6.the large box costs ? times as much as the small box

Respuesta :

shannonfayeatkovx2cr shannonfayeatkovx2cr
  • 03-02-2018
it costs 3 times as much and 6/2= 3
Answer Link

Otras preguntas

if P(2,1) and Q(8,1) are two of the vertices of a rectangle. which of the following cannot be another of the vertices? Show your work. A. (2,8) B. (8,2) C. (2,-
the money supply may expand by less than the amount predicted by the money multiplier if :
Least multiple of 5 and 25
Write an expression to represent the following: Five more than the product of 9 and a number u
Did the changes made by the Communist party benefit the Chinese people? To what degree did these reforms change China?
an item is priced at $14.16. If sales tax is 6%, what does item cost including sales tax? If necessary, round to the nearest cent
The graph represents this system of equations. What is the solution to the system of equations? y=4 v=3 - (-2,4) (3, 4) (4, -2) O (4,3) 2 1 -54 3 -2 -1 2 3 4 5
How many types of muscle tissue are there? A. 1 type B. 2 types C. 3 types D. 4 types
Why did the arms race intensify during the Cold War?
Greek culture was originally brought to Asia and Egypt by __________.