HaileyNicole56 HaileyNicole56
  • 02-12-2015
  • Mathematics
contestada

If a school bought 1,000 erasers as part of an order for supplies. The total cost of the erasers was $30. What was the cost for 1 eraser?

Respuesta :

DoublexD DoublexD
  • 02-12-2015
The cost of 1000 erasers was 30$, then one eraser would be 30/1000=0.03$
Answer Link

Otras preguntas

which one of the following words is an antonym for cautious
Solve the system using the method of your choice: y = 3x – 4
Which word is an adjective? Please help. Thank you!
Weather satellites are usually placed on: north-south orbits east-west orbits oblique orbits synchronous orbits
what is the purpose of a search engine?
Whats the next number 0 3 8 15 24 35
what's the answer for 7x-2=26
18. Which number rounds to 0.94 when rounded to the nearesthundredth?
Which is the best strategy for avoiding long-term stress?
1. Mes grands-parents habitent à la campagne en Normandie. Au printemps pendant les vacances je vais avec mon frère Jean et ma soeur Lou chez mes grands-parents