winterrybaby winterrybaby
  • 04-01-2018
  • Mathematics
contestada

Leilani bought tomatoes that cost $0.84 per pound. She paid $3.36 for the tomatoes. How many pounds of tomatoes did she buy?

Respuesta :

JaredEkey
JaredEkey JaredEkey
  • 04-01-2018
She bought 4 pounds. All you have to do is simply divide
Answer Link
vandever
vandever vandever
  • 04-01-2018
4 pounds of tomatoes
Answer Link

Otras preguntas

What the correct answer do not want the wrong answer please
HELP ME PLS ILL BE SO GRATEFUL AND GIVE BRAINLIEST1. A wine store conducted a study. It showed that a customer does not tend to buy more or fewer bottles when m
the substitution method solve 6x-y=3 4x+3y=1
It took Malik 1 hour and 30 minutes to complete his English essay. He finished the essay at 5:30 pm. What time did he start working on the essay?
Which of the following is NOT a trig function OR an inverse? a COT b TON c SIN d COS
In △ABC,a=11 , b=20 , and c=28 . Find m∠A .
HIJ has coordinates H(-4,3), I7(-2, 0), and J (-4,1). Graph the triangle and its translation 3 units to the right and 2 units down. What are the coordinates of
Los voluntarios Completa las oraciones para saber cómo es la vida de los voluntarios en el Gran Chaco. 1. Los voluntarios _________________ (despertarse) tempra
If y=5sin (3x -40)Calculate the frequency and period​
Please summarize the following... On July 13th, a federal judge permanently blocked Georgia’s recent heartbeat law from going into effect. The law would have pr