origelisamara
origelisamara origelisamara
  • 02-12-2017
  • Mathematics
contestada

Connor bought a pack of 4 notebooks for $8.20.What was the unit price

Respuesta :

nourahndaher
nourahndaher nourahndaher
  • 02-12-2017
8.20
------ = 2.05$/Notebooks
4
What I did I divided the price/ the notebook and found the answer 
Answer Link

Otras preguntas

If set M =[even digits from 2 to 8]. Find n(M)​
PICTURE TALK activity: using the pictures below,write something about each
What is the measure of n? 12 4 n m
Who invented joint stock companies?
Write the equation of a circle with center (0,−6) and radius 4 in general form.
Horizontal rows of elements on the periodic table are called what?
Describe the dreams that you have for your future. How do you plan to accomplish them?
Calculator 13 in 94 7.5 in. What is the area of this triangle? Enter your answer as a decimal in the box. Round only your final answer to the nearest tenth.
Mínjiān yīnyuè 民间音乐 is music performed by China's ______ minorities. 55 56 57 58
What's the measure of angle B in degrees?