ml990909090 ml990909090
  • 02-11-2017
  • Mathematics
contestada

you buy 12 apples. you also buy a box of cereal for $3.35. the bill is 8.75. how much does each apple cost

Respuesta :

joeleleux joeleleux
  • 02-11-2017
each apple costs .45
Answer Link
om123456789258
om123456789258 om123456789258
  • 02-11-2017
Answer is $0.45 EACH of apple
Total 12 apple = $5.40

I got this by 
8.75-3.35=5.40
5.40/12
Each apple cost $0.45

Answer Link

Otras preguntas

how did world war 1 contribute to rise of Adolf Hitler and the nazi party in Germany
White the of fractions as a pair of fractions with a common denominator 3/5 and 3/4
Anyone know the answer to this?
What happens during synopsis in meiosis
I need help with this
Write the slope intercept form of the equation. URGENT PLS HELP
Explain popular sovernty
anyone know the answer to this​
what is one pascal pressure?​
who were the first greeks that settled in milwaukee