lxah123 lxah123
  • 04-09-2017
  • Mathematics
contestada

David buys 6 pencils for £1.20. How much would 4 pencils cost him.

Respuesta :

fifisibaii
fifisibaii fifisibaii
  • 04-09-2017
Well euro dollars are 1.19 per us dollar so if u divide a us dollar into 6 u get .16 then multiply that by 4 u get .66 cents
Answer Link

Otras preguntas

A bag has four green marbles, three red marbles, and three yellow marbles. What is the probability that you pick a red marble, do not replace it, and pick anot
I'm having a hard time with fractions, what is the sum of 2/5 and 2/4
how do you find out how much a percentage is in a real number,like someone told me 15% equals 9,how do you find out?
It is believed that solar nebular materials came from which of the following? a. Material from previous stars b. The sun c. Terrestrial planets d. Solar winds
Three challenges bricks construction may encounter when trying to implement their corporate social investment plan in the local community
please answer these two questions asap
14. ____ the years, globalization has been responsible ____ the way we see the world today. A - In/to B - Over/for C - During/of D - For/on
Kings code essay business studies
find each function value. 1). f(1)if f(x) = x+ 3 2). f (6) if f(x) =2x 3). f(4) if f(x) =5x-4 need help with all 3 questions step by step
4. Which of the following is an animal waste product? - Oxygen - carbon dioxide - water - energy