makaylatate13 makaylatate13
  • 04-09-2017
  • Mathematics
contestada

A six pack of juice sells for 3.60 how much does each juice cost

Respuesta :

texaschic101
texaschic101 texaschic101
  • 04-09-2017
3.60 / 6 = 0.60....so each juice costs 60 cents
Answer Link

Otras preguntas

Which is the best thing to do if a person offering you drugs continues to pressure you?
How could you double the volume of the tent just by doubling just one of its dimensions?
Which of the following quotes indicates added text? Don Tapscott said, "Just as the Internet drops transaction and collaboration costs...it also drops the cos
How does growth compare between plants and fungi? A. The growth of both a fungus and a plant occur as the enlargement of a single cell to a certain size.
please help me with this
What were some complications at the Paris peace conference,and how were they resolved
How would an audience member most likely view the Character in the first play when compared with the character in the second play
In science, Jill is learning about solids such as brass, bronze, and steel. How should she classify these materials? A) pure substances B) state compounds C)
Which expression shows the correct way to find the distance between (18, 20) and (32, 16)?
When area unit conversion with whole number value what is 48 inches long and 36 inches wide=what in sqrare feet?