jacksonhadiya jacksonhadiya
  • 03-09-2017
  • Mathematics
contestada

A ten-pound bag of rice costs $3.98. You can buy smaller bags in the following amounts .
1-pound bag - 49 cents

Respuesta :

Xbailca Xbailca
  • 03-09-2017
what do you need help with?
Answer Link

Otras preguntas

Translate the sentence into an equation. Seven times the sum of a number and 6 is equal to 5. Use the variable b for the unknown number.
1. The Knight's tale is about the two princes, Arcite and Palamon, so why does the Knight spend so much time talking about Theseus's battles with the Amazons an
What would this equation be of a line into slope-intercept form, simplifying all fractions 9x+12y=-108
PLEASE HELP ME! I NEED THIS QUICKLY! Its relating to analog and digital waves
El triángulo rectángulo isosceles PQR, con vértices en P(3, 3), Q(3, 1) y R(x,y), se gira 90° en el sentido contrario al de las manecillas del reloj sobre el or
QUICK ILL GIVE BRAINLIESTA student simplified (cube root of 64 − 16 ÷ 2)(2 − 4)2 using the following steps:(cube root of 64 − 16 ÷ 2)(2 − 4)2Step 1: (4 − 16 ÷ 2
Which subatomic particle has no charge?A.) ElectronB.) NeutronC.) ProtonD.) Ion
Who made the first vaccine for covid 19?
El triángulo rectángulo isosceles PQR, con vértices en P(3, 3), Q(3, 1) y R(x,y), se gira 90° en el sentido contrario al de las manecillas del reloj sobre el or
How can you get answers to questions like in science that are very involved?