aziyahwescotta aziyahwescotta
  • 01-09-2017
  • Mathematics
contestada

The cost to rent a video game for 3 days was $10. It costs the same amount each day.

Respuesta :

emchill
emchill emchill
  • 01-09-2017
¢30 every day because 10divided by 3 is .3
Answer Link

Otras preguntas

Jonny had 12 friend and he gave each of them 2 pieces of candy how much does he have left
What is the number 277,180 in expanded form
which element has an atomic number of 6? lithium boron carbon oxygen
Ethan burns 659 calories when he runs for 1 hour. Suppose he runs for 5 houtse in one week. How many calories does Ethan burn in 5 hours?
17. eating good food is critical to good health because good food a. will never make you gain weight. b. has ingredients that are high in nutrients. c. can comp
(X + 1)/7 =5/(x - 1)
Show all your work. 1. Refer to the triangle below. If a = 3 and b = 3. a. Find the exact length of c in unsimplified form b. Find the exact length of c in simp
whats 48 divided by 6?
which type of organism is the tobacco plant
how is the sentence "10 more than p is –3" written as an equation? – 3 = 10 p 10 = –3 p 10 = 3 p = 10 – 3