njpbrp11
njpbrp11 njpbrp11
  • 01-09-2017
  • Mathematics
contestada

six oranges cost $ five dollors how much does one orange cost

Respuesta :

deluxemanun deluxemanun
  • 01-09-2017
0.89 cents per orange. $5.34/6 = 0.89 cents.
Answer Link

Otras preguntas

HELPPPPPPPPPP PLEASEEEEEEEE!!!!!!
який характер у месі​
what do vertical angles equal
radicales alquilo 2-etil-5-metil-6-propil-8-isopropil-2-octano​
qouestions on networking
2. What do fung grow from? A seeds B. flowers C spores & most D. fruit​
2. If a costing Rs. 45,000 is sold at a discount of 20%. Write the formula to find discount percent. Discount MP (b) Find the discount [1] [Ans: Rs. 9,000.(c) I
can someone explain this formula M=gr2/G why we put G on the denominator and r2 and g on numerator​
The length of the three sides of a triangle are different prime numbers. If two sides have lengths 3 and 11, which of the following could be the length of the t
Find the lateral and the total surface area of each shape by determining the area of the shapes' net. 5 yd 9 yd 3 yd lateral surface area = total surface area =