jadaross132
jadaross132
05-08-2017
Mathematics
contestada
Someone please answer this for me
Respuesta :
kphung76127
kphung76127
05-08-2017
Each gallon costs $1.25
$15/$1.25 each= 12 gallons
Final answer: C
Answer Link
queenlho
queenlho
05-08-2017
15/1.25 =C.12 that would be the answer
Answer Link
VER TODAS LAS RESPUESTAS ( 11+ )
Otras preguntas
I NEED URGENT HELP ASAP + BRAINLIESTThe table shows the amount of money made by a summer blockbuster in each of its fi... https://brainly.com/question/14040481?
An 8-ft-by-10-ft rug leaves 1 ft of the bedroom floor exposed an all four sides. Find the perimeter of the bedroom floor.
When Yancy was sitting in the park one day he witnessed a robbery. When the police officer arrived, she asked, "Please describe the young criminal." Yancy respo
What kind of attack allows for the construction of LDAP statements based on user input statements, which can then be used to access the LDAP database or modify
The ________ includes the thalamus, hypothalamus, and epithalamus. - midbrain - diencephalon - basal nuclei - brain stem
Liquid hydrogen peroxide, an oxidizing agent in many rocket fuel mixtures, releases oxygen gas on decomposition. 2 H2O2(l) 2 H2O(l) + O2(g) Hrxn = -196.1 kJ How
A box of laundry detergent contains 35 cups. It takes 1 1/4 cups per load of laundry. Part A. Write an equation to represent how many loads x you can wash with
if 2.0 J of work is done in raising a 180 g apple, how far is it lifted
A certain stem cell produces only muscle cells. What kind of stem cell is this? O O A. Multipotent B. Totipotent C. Unipotent O O D. Pluripotent
A rod of mass M = 4 kg, length L = 1.8 meters, and moment of inertia ML2/12 is free to move on a frictionless surface. The rod is at rest when a puck of mass m