joli2020
joli2020
03-08-2017
Mathematics
contestada
Please explain your answer
Respuesta :
texaschic101
texaschic101
03-08-2017
3.57 / 14 = 0.255 = 26 cents per oz
2.04 / 8 = 0.255 = 26 cents per oz
Both cost the same per oz <=
Answer Link
michaelray560
michaelray560
03-08-2017
The answer is C
take 3.57/14 to find the price for one ounce
Repeat 2.04/8
The answers are the same meaning that they both cost the same per ounce
Answer Link
VER TODAS LAS RESPUESTAS ( 15+ )
Otras preguntas
When butane burns in an excess of oxygen, the principle products are?
Find the volume of the specified cone. Use 3.14 for , and round your answer to the nearest whole number.
What is the Tea Party A. a gathering of democrats in the white house rose garden. B. a new american political party C. A movement of political conservatives D.
what would happen if a freshwater fish did not produce lots of watery urine
For what value of C will y = sin(x - C) be an even function? a. 2π b. π c. π/2
I was stunned. A call-up: everyone knows what that means. Visions of concentration camps and lonely cells raced through my head. How could we let Father go to
The "one gene-one polypeptide" theory states that
Which sentences supports the students argument concerning the school lunch policy
you need to call a friend in santa fe, new mexico. What time will it be in lexington if you called when it was 6:30 pm in santa fe?
selectively cutting down trees on an area of land can be best described as ?