Daniel3666733727 Daniel3666733727
  • 05-07-2017
  • Mathematics
contestada

What is the unit rate per bottle if a pack of 24 bottles of juice sells for $9.60

Respuesta :

Arkconic
Arkconic Arkconic
  • 05-07-2017
Ok 9.60*24 equals what?
Answer Link
Kenny1272
Kenny1272 Kenny1272
  • 29-09-2020

Answer:

The answer is 0.40 cents I got you arkconic

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

When recording the journal entry for labor, the work in process inventory account is debited for standard labor cost. debited for actual labor cost. credited fo
The meaning of "apace" as it is used in the opening paragraph of the passage found in the article of "the cost of children" by Ruth Mace
"given an interest rate of 7.15 percent per year, what is the value at year t = 8 of a perpetual stream of $3,513 payments that begin at year t = 20"
What is the area of the trapezoid?
The integral represents the volume of a solid. describe the solid. π π 0 sin(x) dx
Terminal point corresponding to theta=-120 degrees
The length of a rectangle is 4 inches more than its width. The area of the rectangle is equal to 4 inches less than 5 times the perimeter. Find the length and w
Which expression is equivalent to the given expression? 100pts giveaway 3x(1.05) 3x + 3x + 3x 1.05x + 1.05x + 1.05x x + 3.15 1.05x + 3
According to sigmund freud, what do adults need in order to develop a healthy personality?
What is incorporated in the term habes corpus