princess122 princess122
  • 01-04-2015
  • Mathematics
contestada

Sam buys 10 oranges & 11 apples for $10.05. The total cost of 1orange &1apple is$0.94. How much does an apple cost

Respuesta :

elisaselmani9
elisaselmani9 elisaselmani9
  • 01-04-2015
10 oranges and 11 apples= £10.05
Total cost of: 1 orange and 1 apple= £0.94
2 divided by 94=47p
47p+47p=94p
Overall, the answer to 1 apple is 47p,
as you can see the working out.
Answer Link

Otras preguntas

15.239 rounded to the nearest tenth
- 20 = 2(n − 3) Asswer ?
Write the equation of the line which contains all images of point C. (12.1) С (8,0) B 2 10 12 (a,b) (Α) 2 B y = 4.3 – 2 C y = 4.2 4.
STRESS FOR SUCCESS In your own words, summarize the central ideas of this article.
Can someone please help, will mark brainliest!! thank you The numbers are 25 125 (-5x) if you cant read them
On the DATA tab, select every organism. In general, how does the decline in corals affect the other organisms on the reef?
You currently have $20,000.01 in a bank account that pays you 5 percent interest annually. You plan to deposit $800 (starting 1 year from now) every year for th
Workers load 5 identical large crates and 3 identical small crates onto a freight elevator. The crates have a combined weight of 1375 pounds. Later that day, th
The First Super Bowl was in what Year- A. 1957 B. 1967 C. 1969 D. 2000
A six-sided figure is called a ____________. answers are: Pentagon Hexagon Heptagon Octagon