Seudónimo Seudónimo
  • 02-05-2017
  • Mathematics
contestada

5. 45 lbs. of onions
cost $270. How much
would 25 lbs. cost?

5 45 lbs of onionscost 270 How muchwould 25 lbs cost class=

Respuesta :

manzaralamipp20
manzaralamipp20 manzaralamipp20
  • 02-05-2017
25 lbs cost is 1238.5321


Answer Link
taylorg593
taylorg593 taylorg593
  • 02-05-2017
The answer is $150
Divided 270 by 45
Multiplied 25 times that
Answer Link

Otras preguntas

Can someone help me solve these?
With Nehemiah's help and the blessing of the Lord, the building of the city walls took only fifty-two______ . Hours Days Weeks
HELP PLEASE ASAP! BRAINLIESTTTTTT 1. Which variable did you plot on the x-axis, and which variable did you plot on the y-axis? Explain why you assigned the vari
Which area of the united states witnessed the greatest growth during the war?
In the b-galactosidase lab, why was o-nitrophenol-b-d-galactosidase (onpg) used?
Soundarya borrowed Rs 7500 at compound interest at the rate of 4% p.a. then after 2 years ,the amount to be paid
Question 1 Question 1 Unsaved Solve the analogy. woods is to acorn as orchard is to ___________ Question 1 options: apple seed prairie ocean pea
A website with no spelling mistakes, recent updates, and an author who isn't an expert on the subject is probably okay to use as a source.
Determine the value of f(2) if f(x) = 3x-1
A plumber charges $55 for a service call plus $35 per hour. If the plumber's bill was $160, how many hours was he there?