fazerain101321
fazerain101321 fazerain101321
  • 04-04-2017
  • Mathematics
contestada

Find the price per bottle of water if 12 bottles of water cost $4.49.

Respuesta :

cheyneandries cheyneandries
  • 04-04-2017
About three dollars .......
Answer Link
lola20001
lola20001 lola20001
  • 04-04-2017
well we divide 4.49/12= almost 37 cents per bottle
Answer Link

Otras preguntas

100= -25h +(h)(5) To make the equation true, what is the value of h?
How to know which side is positive or negative on resistors.
This is not for Law class, I don't take it. The class option for my question is not there!! Could someone explain to me what is sectarianism?​
write an approximate equation in slope intercept form (y=mx+b) of the line you drew in the scatterplot above
Write an apology to your friend (it doesn't have to be your friend it can be anyone)
Which meaning of asset most closely matches its meaning in the following excerpt? No, wait. One other thing. Those were all the things he had, but he also had h
Of the bonds listed below the weakest bond is _______ and the strongest is ________. A strong bond is a (stable / unstable) bond 2(H—C ≡ C—H) + 5(O = O) → 4 (O
chapter 17 how did african slavery begin in the new world
List the first five terms of the sequence for a1= -2n-1 +5, if n>2​
2. What caused the rate of discovery to increase after 1700?.