Seudónimo
Seudónimo
04-04-2017
Mathematics
contestada
I dont get this please help me
Respuesta :
Аноним
Аноним
04-04-2017
Find the unit rate of their money earned.
Yvette: 1 hour of work, $8.25 (divide 66/8)
Lizbeth: 1 hour of work, $8.60 (divide 68.80/8)
Subtract 8.60 - 8.25
Lizbeth earns $0.35 per hour more than Yvette.
Answer Link
VandAMommy
VandAMommy
04-04-2017
Yvette earned $8.25 and lizbeth earned $8.60 so lizbeth earned 35 cents more
Answer Link
VER TODAS LAS RESPUESTAS ( 84+ )
Otras preguntas
Of 35 judges scores awarded during gymnastics event, 28 are less than or equal to 7.5. What is the percentile rank of a score of 7.5?
Neutral atoms of a specific element can have different numbers of which of the following? A.) protons B.) neutrons C.) electrons D.) none of the above
What is the value of the expression –4x3 when x = –2? A. –24 B. –32 C. 32 D. 24
In your own words, explain the following: ecological succession, disturbance, pioneer species, annuals, and hardwood trees.
Which allows you to temporarily use money that belongs to someone else? A. Loan B. Collateral C. Lien
three cans of tuna costs $1.50. what is the cost of one can of tuna. what is being compared
A woman begins driving her car 25 km north of calgary. Some time later, the woman and her car are 100 km north of calgary. What is the distance and displacement
what is the common denominator of 10 and 100
What would most likely come under the heading "Diwali in America"? Persuasive text explaining why you should celebrate Diwali Narrative text about the writer's
If BC=45, AB=24, AC=36 Find BD and DC With steps