Seudónimo Seudónimo
  • 04-04-2017
  • Mathematics
contestada

can anybody help me with unit rate

can anybody help me with unit rate class=

Respuesta :

irspow
irspow irspow
  • 04-04-2017
rate=total cost / time

r=477/3=$159 per day
Answer Link

Otras preguntas

I have no idea what to do
When making appearances at special events, a well-known rock star asks that the event organizer pay for the air travel, lodging, and meals for his or her band a
In a perfectly competitive market, assume the market price is $5 per unit and the profit-maximizing quantity is 70 units. If the ATC at 70 units is $8, what is
1. Slope of -5/3, through (0,-4)
Help with my homework plz
HELP i need an answer for this​
Can you please help me ...
Match the Equation of the line with the type of line it is. y = 2 x= 3
was early earth a friendly environment to living things
Would Kaikeyi be considered queen during the rule of Dashrath?(From the story of Rama)https://www.indiaparenting.com/ramas-banishment.html. (help)https://en.wik