cupcakegirl12345
cupcakegirl12345 cupcakegirl12345
  • 04-03-2017
  • Mathematics
contestada

Unit cost $6 for 10 pens

Respuesta :

KermitTheRebelFrog
KermitTheRebelFrog KermitTheRebelFrog
  • 04-03-2017
10 pens are six dollars.
Answer Link
Аноним Аноним
  • 04-03-2017
The answer is .60
or 60 cents.

$6 divided by 10 = .60 or 60 cents
Answer Link

Otras preguntas

16x^2-24x+7=0 equation and/or inequalities
The force between a pair of 0.001 C charges is 200 N. What is the distance between them?
An experiment consists of rolling two fair number cubes. What is the probability that the sum of the two numbers will be 8? Express your answer as a fraction in
8. A pattern of being late for work or for appointments is usuallyA. a habit learned early, which is nearly impossible to break.B. directly related to one's per
An experiment consists of rolling two fair number cubes. What is the probability that the sum of the two numbers will be 8? Express your answer as a fraction in
how many kilograms is in 12,321grams
how to solve x to the power of 2 = 14
How do you work this problem?
What is the value of 1-18+25 if you subtract then add? If you add then subtract?Why is order of operations necessary?
simplify expression.-3(k-4)-4(2k-8)