H1yaj0uliafuKayloriB H1yaj0uliafuKayloriB
  • 03-03-2017
  • Mathematics
contestada

Sarah was trying to decide what kind of cat food to buy at the store. smiley cat costs 7.90 for 10 pounds. purr plus cost .85 per pound. which brand is the better buy?

Respuesta :

Аноним Аноним
  • 03-03-2017
Smiley's cat that is 7.90 for 10 pounds. Because purr plus in total of 10 pounds is 8.50
Answer Link

Otras preguntas

what is the absolute value of -4?
Which two sentences maintain the verb voice; that is, they do not shift from one voice to another? *TWO CHOICES* Jane craved caramel custard, so it was baked by
15 points. Geometry question — HELP! See image.
Which of these is a chemical property of a substance Density color reactivity or melting point
daniels spinner is divided into 8 equal sections. he plans to spin it 80 times. which equation predicts the number of times he could spin green?
If m AE = 120, and m BD = 50, what is the measure of BCD?
what is the maximum value of y=-2(x-4)^2-6
What is the first step necessary to begin setting up a website once a host has been selected and paid? A) select a domain name B) configure email addresses C) u
Which of the following integers represents the opposite of the opposite of 4? 4 -4 1/4 -1/4
Three identical flasks contain three different gases at standard temperature and pressure. flask a contains c2h6, flask b contains o3, and flask c contains nh3.