soriahgouard3 soriahgouard3
  • 04-08-2022
  • Mathematics
contestada

a 3 gallon jug of water cost $11.04. what’s the price per cup?

Respuesta :

musaddiqkhan
musaddiqkhan musaddiqkhan
  • 04-08-2022
Answer: one gallon jug of water cost’s $3.68
Answer Link

Otras preguntas

What is the logarithmic form of 9^2=81
What is the value of x in the figure at the right? 60° (2x)°
On Sunday, Steve, Jo, Lucy, Max, and Alex decide to throw aparty. On Monday, they each invite 3 friends. On Tuesday, thefriends that were invited on Monday each
When broken open Austins jawbreaker will make a hemisphere, what is it surface area if the diameter is 16.4 inches?
How would a prolonged period of photorespiration affect a plant?
What kingdoms of life can have either sexual or asexual reproduction?Plantae, archaea, fungiAnimalia, plantae, and fungiPlantae, protista, and fungiEubacteria,
Write a system of equations to describe the situation below, solve using an augmented matrix.The glee club needs to raise money for the spring trip to Europe, s
what is the name of this system? consistent and dependent, consistent and independent, or inconsistent?
A property owner paid $960 for the tiles to cover a 800 sq. ft yard. Then he decided to tile an additional 260 sq. ft. How much will be paid for the additional
You are standing 40 meters from the base of the Empire state building. You estimate that the angle of elevation to the top of the 86th floor is 82 degrees. If t