mouseed mouseed
  • 03-02-2017
  • Mathematics
contestada

Kimmy bought a 5 kilogram can of peanuts for 4.50. what is the unit price?

Respuesta :

Аноним Аноним
  • 03-02-2017
90 cents per kilogram( 4.50÷5=0.9)
Answer Link

Otras preguntas

In Adventures of Huckleberry Finn why does Huck give up on prayer?
Why does Gandalf want Bilbo to be the fourteenth memeber of the adventure?
Indirect causes :??????
A certain orbital of the hydrogen atom has n = 4 and l = 2 what are the possible values of ml for this orbital?
Need help with linear approximation Use linear approximation to estimate the following quantities. Choose a value of a to produce a small error. 1/203
C3H8 + O2 Yields CO2 + H2O help with balancing a chemical equation. need help before tomorrow.
“How are you guys doing?” a. ¿Cómo estan ellos? c. ¿Cómo estan ustedes? b. ¿Cómo estás tú? d. ¿Cómo está usted?
rex house is located at point (2, -5) on a coordinate plane. The location of Terrell's house is the reflection of the location of Rex's house across the x-axis.
Find the equation of a line parallel to y - 5x = 10 that passes through the point (3, 10). (answer in slope-intercept form) A) y = 5x - 5 B) y = 5x + 5 C) y =
Please select the word from the list that best fits the definition Capital of Sudan