tessievalenta tessievalenta
  • 01-06-2022
  • Mathematics
contestada

If you bought 4 candies for a
total of $3.28, how much did it
cost you for 3 candies?

Respuesta :

jane8713
jane8713 jane8713
  • 01-06-2022

Answer:

2.46

Step-by-step explanation:

3.28/4=0.82(for one candy)

0.82×3=2.46(for 3 candies)

Answer Link

Otras preguntas

A ballerina wants to improve her leg extension. What type of activity would be the most appropriate to focus on during training to accomplish this goal?
The only haploid cells in an organism are _____. parent cells gametes homologous
round 141.999 to the nearest tenth
how do you solve k/2+9=30
a pipe is leaking and 1.5 cups per day about how many gallons per week is the pipe leaking
Another name for a period is a family?
Which best describes how sediment forms?
Which concern prompted the addition of the first ten amendments to the Constitution of the United States? A-the lack of protection of individual rights B-the ri
a small airplane used 5 2/3 gallons of fuel to fly a 2 hour trip. how many gallons were used each hour?
Observe preparation of dishes at your home. Identify two changes that can be reversed.