kmoonwater88
kmoonwater88 kmoonwater88
  • 01-02-2017
  • Mathematics
contestada

You bought a magazine for $4.44 and some candy bars for $3.88 each. You spent a total of $16.08. How many candy bars did you buy?

Respuesta :

Аноним Аноним
  • 01-02-2017
U bought 3 candy bars

Answer Link

Otras preguntas

A ray of light in air is incident on a flat piece of glass at an angle of 0 = 54° with respect to the surface. The glass has index of refraction n = 1.8. What i
What are the five basic operations on a stack?
what year was the committee of correspondence
a recipe calls for 2 3/4 cups of flour and 3 1/2 cups of pecans. What is the total amount of ingredients used
What percent of 20 is 11?​
Write the standard form of the equation of the line passing through the point (-2, 3) and perpendicular to the line 4x - 3y = -9.
On the expressway, maintain a 3-4 second following distance. If the road is slippery or wet, adjust your distance to __________.
Consumers get an idea of the building blocks of foods from ________________ and ________________.
Directions: write a numerical expression for each problem and then write a complete sentence stating you answer. 20. Clayton had a score of -7 points in a game.
Large Number CalculationThe average household uses 6 bags of sugar per household per month. Each bag of sugar weighs 4 pounds. Assume that that there are 2 peop