777nono
777nono 777nono
  • 05-04-2022
  • Mathematics
contestada

Apples cost $1.10 per pound. Darius bought x pounds of apples for a total cost of $2.75.

Respuesta :

sub4sublagging sub4sublagging
  • 05-04-2022
X= 2.5 2.75 divided by 1.10 =2.5
Answer Link

Otras preguntas

Juanita is making necklaces to give as presents. She plans to put 15 beads on each necklace. Beadsare sold in packages of 20. What is the least number of packag
The table shows the price for different numbers of pudding cups: Number of Pudding Cups Price (in dollars) 2 6 4
What is the definition of medical necessity?
which of the following is an example of poor human relations
Jake fell while hiking and sustained a deep cut on his right calf. Which of the following foods will supply the structural component needed for tissue repair?
Which one of the following fractions is equivalent to 1/2? a. 1/4 b. 2/8 c. 2/4 d. 1/
Factor 3M^2+11MN+6N^2
why did mendal prevent his plants from self pollinating
which of the following sources of energy is not renewable? wind energy wave energy solar energy fossil fuels
what is the biggest source of air pollution?