gibsonaliciaj gibsonaliciaj
  • 01-04-2022
  • Mathematics
contestada

12 ounces for
$
8.09

dollars per ounce

ounces per dollar.

Respuesta :

navorhies
navorhies navorhies
  • 01-04-2022
1.5$ per ounce :)))))
Answer Link

Otras preguntas

What percent is 6 out of 30?
Read the first two stanzas of this poem: Love leads me many times beneath the shade Of ladies fair, whose necks are beauteous hills, And whiter far than flow
There are a total of 75 students in the robotics club and the science club. The science club has 9 more students than the robotics club. How many students are i
NEED HELP FAST ILL MARK BRAINLIEST AND RATE 5 STARS AND SAY THANK YOU (50 points) Absolute magnitude: is the same as the apparent magnitude is always brighter
After months of heavy rains, a farmer noticed a steady drop in crop production. Upon testing the farmland, it was found the soil was severely lacking nutrients.
Which of the following is the most realistic goal for attaining better resilience? let myself feel sad and then find ways to move on give up drinking caffeinate
!!??!,?!!?!?!?!?!?!!!!??!??!?!
Is it true or false that cnidarians help build up coral reefs
Why was satire popular among 18th-century english writers? a. writers hoped readers would find enlightenment and religion. b. writers wanted to criticize the cu
Reduce 56/64 plz help