josuegironcid josuegironcid
  • 04-03-2022
  • English
contestada

Arenasa bought 5 large box lunches for $47.25. Which equation can be used to find the cost, L, of a large box lunch? *

Respuesta :

m4llri
m4llri m4llri
  • 04-03-2022
L = total cost / # of large pizza boxes
Answer Link

Otras preguntas

According to sue and sue (2008), "_____ is defined as the counselor's acquisition of awareness, knowledge, and skills needed to function effectively in a plural
Where does protein synthesis take place? a. in the nucleus b. on smooth endoplasmic reticulum c. on ribosomes d. in the nucleolus?
Point A is between points M and C. If MC = 3x+6, find the measure of each segment.
Endoplasmic Reticulum -what is the function
Which of the following is an example of proper food handling? (1 point) Only clean the surface when you are done cooking. Place frozen foods on the countertop t
$1.80 in dimes and nickels. she has a total of 23 coins. how many of each kind does she have?
What are the three main schools of thought that upshur describes? how do they differ?
Describe how you can find the prime factorization of a number.
I need help with (-8)^2/3
Study the Proof Given. List the reasons for Items 2,3, & 4. Right the number and then the answer.