jw91684 jw91684
  • 03-03-2022
  • Mathematics
contestada

Chantelle bought grapes at 0.85 per pound. She purchased 7 pounds. What was the total cost. Round your answer to the nearest penny.

Respuesta :

Lovelee22
Lovelee22 Lovelee22
  • 03-03-2022

Answer:

$5.95

Step-by-step explanation:

7 · 0.85 = 5.95

Answer Link

Otras preguntas

help me please( ◜‿◝ )♡​
How does your ability to correctly count change affect the impression the customer has of you?
help me please~┐( ˘_˘)┌​
Troy lives in California. He bought a pair of shoes made in China. Which statement describes the shoes?
Valentine's Day is coming up, so Sweet Dreams chocolate shop is ordering ribbon to decorate gift boxes. Small gift boxes use 20 inches of ribbon, while large on
Please helppp need help asap due in 10 minutes
All of the following are goals of America's foreign policy except: National security Building trade with other nations Enforce American laws on other nations Pr
According to forbes how many billionaires are there in the us?.
If the length of the diagonal of a rhombus is 12cm and 16cm, find its area.​
6. How does an author create an unreliable narrator?