goku207143
goku207143 goku207143
  • 02-03-2022
  • Mathematics
contestada

A package of orange juice contains 96 fluid Ounces and costs $5.29. What is
the unit price per ounce?

Respuesta :

oseanavuso
oseanavuso oseanavuso
  • 02-03-2022

Answer:

5 cents

Step-by-step explanation:

$5.29 ÷96  = 0.05510416

Answer Link

Otras preguntas

what is an orginasim that feeds off of a living host?
Greatest Common Factor of 55 and 77
As more matter gets packed into the same amount of space what happens to the materials density
Jaden sells a painting for 10 times the original price he sells a painting for $45.50 what was the original price of this painting
how many wars did edward I win
how many inches are in 13 and a half feet
Please help with the 4th one
As more matter gets packed into the same amount of space what happens to the materials density
How can you do 461 divided by 3 the old school way
write an equation in standard form for the line that passes through the points (4,5) and has a slope m= 2/3