sabinakasmalieva3
sabinakasmalieva3 sabinakasmalieva3
  • 02-03-2022
  • Mathematics
contestada

easy question, please help

easy question please help class=

Respuesta :

Bananapepperpie
Bananapepperpie Bananapepperpie
  • 02-03-2022

Step-by-step explanation:

All you need to do is divide cost by mile since they already factored in the additional $3 for you.

1. 8/5 = $1.60

2. 11/8 = $1.375 = $1.38

3. 23/20 = $1.15

Answer Link

Otras preguntas

what derived unit is usually used to express the density of liquids?
true or false a trapezoid is a polygon, so all polygons are trapezoid. explain.
what is 1/9 of 60 equal
Three individuals form a partnership and agree too divide the profits equally. X invest -9,000 , Y invest 7,000, Z invest 4,000. How much less does X receive if
What metric unit should i use to measure the mass of a monkey
Video club A charged $10 for membership and $3 for movie rental. Video Club B charges $15 for membership and $2 per movie rental. For how many movie rentals wil
What metric unit should i use to measure the mass of a monkey
Three individuals form a partnership and agree too divide the profits equally. X invest -9,000 , Y invest 7,000, Z invest 4,000. How much less does X receive if
mike constructed a closed box that measures 2.5 feet long by 3 feet wide by 1.5 feet high. what is the total area of the material mike needs to construct the bo
What military strategy defeated cornwallis at yorktown?