briellegee
briellegee briellegee
  • 01-03-2022
  • Mathematics
contestada

If Melissa buys of a pound of boysenberries, how much will
the berries are $3 per lb

Respuesta :

avabeery1 avabeery1
  • 01-03-2022
the berries will be $3, because she is buying one lb of them at $3/lb
Answer Link
MSFSPASTA
MSFSPASTA MSFSPASTA
  • 01-03-2022

Answer:

Well if Melissa only bought a pound of berries then it should be $3 because its $3 per pound-

Answer Link

Otras preguntas

Ivanna spent a total of $95 at the grocery store. Of this amount, she spent $57 on fruit. What percentage of the total did she spend on fruit?
Which statement describes a cause of the French and Indian War? A. British troops threatened to invade Canada. B. Many colonists sided with the French over the
what is the part of speech for unanimous
Round 4,339,908 to the ten thousand
The area of a parallelogram With a height of 6 meters is 126 square meters. What is the base length of the parallelogram?
solve the equation 1/2e=1/4
what two deserts border the Red Sea?
Which historical document gave control of trade and printing money to the original thirteen states? Which historical document transfered those powers to the fed
Is 4/16;0.25 equivalent numbers
Summarize the role of technology in efforts to explore space.