arzuzamora
arzuzamora arzuzamora
  • 04-02-2022
  • Mathematics
contestada

PLEASE HELP ME ASAP DUE TOMORROW
PLEASE SHOW WORK​

PLEASE HELP ME ASAP DUE TOMORROW PLEASE SHOW WORK class=

Respuesta :

kraymond70 kraymond70
  • 04-02-2022
the unit rate is 4.5

to find the unit rate you’re going to divide the servings by the # of packages

27 / 6 = 4.5 so for everyone 1 package there is 4.5 servings
Answer Link

Otras preguntas

What is comparative​ advantage? A. The gain from selling a product for more than it costs to produce that product. B. The gain from consuming a product whose
what was the purpose of the bill of rights
Which of the following is not a major role that adults might take in children's play? (A) provide time, space, and materials (B) hide attitude toward play from
The 3 regions of colonies
What type of forest has been most affected by humans
A person Drove from 8am Tuesday to 5pm Wednesday. Total drive 3 9 6 miles. He have lunch for 3 0 mins on Tuesday and sleep overnight from 7pm Tuesday and go bac
Based on the food chain below, if a bald eagle acquires 50 kg of energy, how much energy did the herbivorous duck get from the aquatic vegetation? aquatic vege
Buffalo in the United States almost became extinct while cattle, an animal that provides similar products, never has been close to extinction. The difference is
16 - 2n=-8 +4(n-3) what is
When a consumer has evaluated alternatives in the purchase decision process and selected one, he still must determine from whom he will buy and: