channelesparza
channelesparza channelesparza
  • 04-01-2022
  • Mathematics
contestada

A box of 24 spiral notebooks cost $3.60. What
s the cost of 1 notebook?

Respuesta :

liliannamiron
liliannamiron liliannamiron
  • 04-01-2022
0.15 cents just divide 3.60 by 24 hope this helps !
Answer Link
kennymashaney kennymashaney
  • 04-01-2022

Answer:

15 Cents each

Step-by-step explanation:

3.60 Divided by 24

Answer Link

Otras preguntas

What is the equation of the line
A DUI conviction remains on the driver’s record for ______ years. A.15 B.20 C.50 D.75
What contributions did the u.s military make to world war 1
Real life example of block and tackle
An airplane flies directly overhead at 600 mph. 2 minutes later it is seen at an angle of elevation of 22 degrees how far did the plane fly during that time.
Write an equation for the line whose slope is 7/2 and which contains the point (-12,-9)
If something already works, little or no time should be spent trying to improve it.
Find the value of a/b/c if a= 1 3 , b= 1 2 , c= 1/6 .
i will give brainliest !!!Write one paragraph to a incoming students recommending behaviors that will help them pass the integrated reading and writing course .
Ava made 20 puppy sweaters that cost a total of $ 191.60 to make. She wants to sell them all at the Dog gone wild carnival and she wants to make at least a $95