jaaliyah26 jaaliyah26
  • 03-12-2021
  • Mathematics
contestada

buying 12 pencils for $3.00


buying 12 pencils for 300 class=

Respuesta :

tdunn24
tdunn24 tdunn24
  • 03-12-2021

Answer: 4

Step-by-step explanation:

Answer Link
RevyBreeze
RevyBreeze RevyBreeze
  • 03-12-2021

If Your trying to find the price of one pencil..

Answer:

4

Step-by-step explanation:

Pencil divided the cost

12/3 = 4

Answer Link

Otras preguntas

Consider the following redox reaction: 2Ag+(aq) + Zn(s) --> Zn^2+ (s) + 2Ag(s)Which of the following statements are TRUE? (Select All That Apply)a) Ag+ is th
Please help me solve question 6 on this algebra assignment
choose the image that corresponds to Figure 1 after a reflection over the x-axis and a translation of one unit left
45555 f(-4) f(x) = 7,
12. Given that a || b, what is the value of x? (The fiş290ToI41°5
simplify the expression 6w + 2/3 + 3w
The formula P=A/(1+r)^t can be used to relate the future value A of a deposit of P dollarsin an account that earns an annual interest rate r (expressed as a de
Instructions: Find the missing side of the triangle. tion 24 x 7 2 =
Please solve the first one and the last one i boxed
10. Trudy bought some shirts for school for $18 each. She also bought 2 pairs of jeanu$50($25 each). If she spent a total of $200, what is the most number of sh