shesobratty7851 shesobratty7851
  • 03-12-2021
  • Mathematics
contestada

the candy store sells 20 ounces of peanuts for $7 how much would 17 ounces cost?

Respuesta :

tdunn24
tdunn24 tdunn24
  • 03-12-2021

Answer: I think 140 ounces

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

What was the primary way the farms in the south differed from those in the north
Mr. Morgan has five daughters. They were all born the number of years apart as the youngest daughter is old. The oldest daughter is 8 years older than the youn
Who is sohcahtoa joe from Csi: Geometry Trig
2 (-20)+3 [5/4 (-20)]+5 [2/5 (50]+4 (50)
Jim runs a food cart and during a busy outdoor festival he sold $7343.75 worth of food. he sells hot dogs for $2.95 and steak sandwiches for $9.95. if he sold a
What is the primary source of uncertainty over the limits on presidential power? A.)Some presidents win their elections by greater margins than others. B.)Const
Three more than four times a number is 15
elli has some money If she buys 2 comic books, she will have $7 left If she buys 3 comic books, she will need $8 more. How much does each book cost?
Which of the following was not a contributing factor in the Spanish defeat of the Aztec and Inca? a. The Spanish formed military alliances with enemies of the A
9+10 equals 21 is correct 9+10 in roman numerals are true IX+X=XXI?