faythr2 faythr2
  • 03-12-2021
  • Mathematics
contestada

coffee cost 18.96 for 3 pounds what is the cost per pound of c offee

Respuesta :

deniciasookraj2007
deniciasookraj2007 deniciasookraj2007
  • 03-12-2021

Answer:

$18.96 ÷ 3 pounds = 6.32 per coffee

Answer Link

Otras preguntas

(X+12) 2 ÷ x2-144 ×-12. 12×-144
A history quiz consists of five true-false questions. If you guess on each question, then the probability of answering all five questions correctly is approxima
Find an equivalent ratio for 22/55 and then write the proportion
if you live 35 miles from work & drive 35 mph how long would it take to get there
Find an equivalent ratio for 22/55 then write the proportion ?
The process by which rocks are broken down into smaller fragments by the atmosphere and other factors in the environment is called?
what is the meaning or definition of fighting-gear??
what is the cause and effect for the french citizens armies win their revolution for liberty and equality
How many eighths are there in 4 1/4
The formula C = 20x + 5 models the cost of New York Yankees T-shirts, where C is the cost and x is the number of shirts sold. Choose ALL TRUE statements in the