catvalentine007 catvalentine007
  • 04-01-2017
  • Mathematics
contestada

The cost of 4 cartons of fresh cream is $7.96. What is the cost of 14 such cartons?
$15.99
$21.96
$24.56
$27.86

Respuesta :

fencingparry4
fencingparry4 fencingparry4
  • 04-01-2017
7.96/4=1.99
1.99*14= 27.86 Monies
Answer Link
RosePetals1 RosePetals1
  • 04-01-2017
The answer is $27.86. Hope this helps
Answer Link

Otras preguntas

which representation has a constant of variation of -2.5​
Three terms of an arithmetic sequence are shown below. Which recursive formula defines the sequence? f(1) = 6, f(4) = 12, f(7) = 18 f (n + 1) = f(n) + 6 f (n +
In an old-fashioned amusement park ride, passengers stand inside a 3.0-m-tall, 5.0-m-diameter hollow steel cylinder with their backs against the wall. The cylin
a folio is a page of an illuminated manuscript true or false?
what is the soultion to 40(0.9-x)
A​ student's course grade is based on one midterm that counts as 5​% of his final​ grade, one class project that counts as 15​% of his final​ grade, a set of ho
A scientist has two solutions, which she has labeled Solution A and Solution B. Each contains salt. She knows that Solution A is 40% salt and Solution B is 65%
At what height from the earth, g becomes?a)g/2b) 0.414 Rd) Rc) 0.7 R​
The top of a ladder slides down a vertical wall at a rate of 0.675 m/s. At the moment when the bottom of the ladder is 6 m from the wall, it slides away from th
In the figure below, if angle T measures 130 degrees, what is the measure of angle Q?