marsliu27
marsliu27
03-11-2021
Mathematics
contestada
a 1 pound package of cheese for $7.49
Respuesta :
420aidennelson2005
420aidennelson2005
03-11-2021
Answer:
That's about 47 cents per ounce of cheese
Step-by-step explanation:
Answer Link
VER TODAS LAS RESPUESTAS ( 98+ )
Otras preguntas
Harassment becomes unlawful when the conduct is severe or pervasive enough to create a work environment that a reasonable person would consider ___________.
An electoral system based on proportional representation would be less likely to __________. give one party a majority over all other parties elect a conservati
Choose the Spanish equivalent to the following sentence. The lawyer is talking to the judge. - El abogado soy hablando con el juez. - El abogado es hablando
kevin picked 13 more apples then andy if kevin picked 30 apples how many did andy pick?
Which of the following is not a purpose of the dictionary? Select all that apply.
Biofeedback promotes _______________ in order to treat health conditions. A. focusing the mind B. the use of medication C. hypnosis D. exercise Please select th
Eric and Cecilia are making plans for the evening. Cecilia and Eric are deciding where to go. Complete their conversation with the appropriate sentence.
Four friends bought movie tickets for $41. the next day seven friends bought movie tickets for $71.75. What is the price of one ticket?
A shopkeeper marks his goods at 40% above cost (the price he pays for the goods) and then offers a 25% discount. If a jacket costs the shopkeeper $200, at what
How many chromosomes would be in a sex cell of a Syrian hamster