iwow
iwow iwow
  • 03-11-2021
  • Mathematics
contestada

helpppppppppppppppppppppppppppppppppppppppppppppppppppppppppp

helpppppppppppppppppppppppppppppppppppppppppppppppppppppppppp class=

Respuesta :

voilet12345
voilet12345 voilet12345
  • 03-11-2021

Answer:

$7.56

Step-by-step explanation:

They sell it in $2.25 per kg

Hamburger: cost

      1 kg      :  2.25

      3.4       :   7.56

1 x 3.4= 3.4

so, 2.25 x 3.4= 7.56

Answer Link

Otras preguntas

5:12 can be written as an equivalent ratio in the form 20:a what is the value of a
3k + 9 = 18 , find k
How are Tom and Huck similar in The Adventures of Huckleberry Finn? they both have a romantic view of the world and are constantly pretending they are both able
the heart of the party what figure of speech is used​
The picture shows 3 triangles. Triangle 2 and Triangle 3 are images of Triangle 1 under rigid transformations.
Justin wants to make a scale drawing of his house. His kitchen is a rectangle that is 14m long and 6m wide. He is using a scale of 1 to 20. a. Draw the scale dr
A probability experiment consists of rolling a​ 6-sided die. find the probability of the event below. rolling a number less than 4
Pháp luật đại cương là gì
elect the correct imperfect tense form of the verb to complete the sentence. El verano de 2003, a Paulina no le ________ tocar la conga. gustaron gustabas g
3. Compare the properties of elements in groups 17 and group 18. Make sure to cover the following points: a. What type of elements are found in each group? b. D