amberm1060 amberm1060
  • 03-11-2021
  • Mathematics
contestada

If you checked out with boxes of pencils and your total was $26, how many boxes of pencils did you buy?

Respuesta :

Fae87
Fae87 Fae87
  • 04-11-2021

Answer:

Depends how much each box costs

Step-by-step explanation:

Anyways just divide 26 by the cost of the boxes

Ex: The boxes cost 2$

26/2=13

So 13 boxes if they cost two dollars

Answer Link

Otras preguntas

Is there human interference in the desert ? If so what type?
How can you use a right angle to dicide how to name another angle?
what is true about single parent families
How was the question of slave labor in America primarily seen in the 1850s?
What circumstances prevented England from expanding its territories as quickly as other European nations
would you most likely measure a leaf using ounces ,pounds o tons? explain
Intersection of Two Lines x+y=3 2x+y=5 Solve by the Elimination Method
70% of a number is 98. What is 90% of that same number? A. 63 B. 68.6 C. 88.2 D. 126
Which event led most directly to a decline in the political power of ancient Greek city-states in the Mediterranean Sea? A. Fighting between city-states led to
Early in mitosis, the nucleus, nucleolus, and nuclear envelope begin to dissolve in preparation for cell division. In which stage of the cell cycle is this proc