beatricenyarko beatricenyarko
  • 03-01-2017
  • Mathematics
contestada

Corey bought 2 1/2 litters of paint for $60.
What was the cost per liter of paint?

Respuesta :

BrianneThomas BrianneThomas
  • 03-01-2017
2 1/2 liters of paint cost $60 so than 1 liter cost $24
Answer Link
Аноним Аноним
  • 03-01-2017
I hope this helps you
Ver imagen Аноним
Answer Link

Otras preguntas

How do you find the length of a circle in geometry?
What is the Largest Desert in the World?
what is 5m+6+m-18=60
What is the last number
What is the next number of the pattern. 2 7 26 101 400
if the proper dosage of a drug is 2.0mg/kg of body weight, how many milligrams (mg) of the drug would a 110 lb individual need? (5%)
[(24+16) divided by 8 times 5)]=? Please answer pllleeeaaaasee.
Solve the equation: 1/4 + w = 6 1/3
What Is Geographic Mobility?
Why does more solar energy reach the equatorial regions than the polar regions?