pdpy6jwpfx pdpy6jwpfx
  • 03-11-2021
  • Mathematics
contestada

One bag of dog food is $32 if I spend a total of $256 how many bags did I buy

Respuesta :

UNDERCOVERTEACHER UNDERCOVERTEACHER
  • 03-11-2021

Answer:

8 bags

Step-by-step explanation:

256 divide by 32 = 8

Answer Link
abhigyathapa12321 abhigyathapa12321
  • 03-11-2021
Answer:
8 bags

Explaination:
256/32 = 8 bags
Answer Link

Otras preguntas

A telemarketer makes 82 calls on the first day, then makes 40 calls each additional day. Write an explicit rule, find the 9th term, and explain what it represen
Find the midpoint of the line segment joining the points (-2,-3) and (-8,6)
what should nepal do to achieve the set goals on time?discuss ​
A grocery store sells a bag of 5 oranges for $3.00. If matthew spent $4.80 on oranges, how many did he buy?
¿Cómo traduces “She left me for being a liar.” en español? Question 7 options: El me dejó por ser mentiroso. Nosotros me dejamos por ser mentiroso. Ella me dejó
Please someone help, I’m very confused and it’s due soon, thanks
All of the following statements are true about friends EXCEPT: A. The desire to make friends can affect self-esteem. B. Supportive interactions with friends im
ADDITION OF INTEGERS 21) 2 +6+-6 A) 0 B) 8 C) 1 D) 2
A function is shown below g(x) = 19.60 + 1.74 What is the value of x when g(x) = 28.3
I COULD USE SOME HELP PLEASE AND THANKS IF THERE IS 2 ANSWERS I WILL GIVE CROWN TO THE RIGHT ONE OR FIRST