bkloves61 bkloves61
  • 02-11-2021
  • Mathematics
contestada

8 pencils for$2.24 i need help with my math can some one help me with it

Respuesta :

lipor
lipor lipor
  • 02-11-2021

Answer:

8 x 2.24 = 17.92

Pls mark me brainliest

Answer Link
RevyBreeze
RevyBreeze RevyBreeze
  • 02-11-2021

Are you trying to find the price of 1 pencils?

If Yes The Answer is below.

Answer:

0.28

Step-by-step explanation:

To find the price of 1 pencils.

Divide 2.24 by 8 which gives you 0.28

Therefore the price of 1 pencils is 0.28

Answer Link

Otras preguntas

What important decisions had to be made concerning the fate of the seceded states and the rights of those freed from slavery?
example of A function whose domain is [2, infinity]
what is the equivalent to 7.4 kilograms
Another word for acadians
Why did the Spanish explore and colonize New Mexico and Florida in the 1600s?
the building blocks of proteins are known as
What do you think is the most fascinating aspect of the internet?
The rise of China's naval power under Admiral Cheng-Ho occurred during the _______ dynasty
how many times is 5 bigger than 0.5?
What important decisions had to be made concerning the fate of the seceded states and the rights of those freed from slavery?